BAŞARI YOLUNDA ATILMASI GEREKEN ADIMLAR!


Her insanın gerçekleştirmek istediği hayalleri vardır.Geleceği için planlar yapmıştır.Peki bu planların başarılı olması için nereden başlanmalı?Hangi yolları izlemeliler?Hadi gelin bu adımları birlikte inceleyelim.


1.Yaptığınız işi sevin!

Bütün adımlardan önce yapmak istediğiniz işi gözünüzün önüne getirin ve acaba ben bu işi gerçekten seviyor muyum? bir bakın.

b)Ya sevmiyorsak?

Yağtığınız işi sevmiyorsanız üzülmeyin.Yapmanız gereken yeni bir iş bulmak.Bu iş hayatta en sevdiğiniz şey olmalı.Ne olursa olsun.Aklınıza gelen şey toplumun gözünde küçük dahi olsa eğer siz o işi seviyorsanız birgün zirvelerine bile çıkabilirsiniz.Sevmeyipte bıraktığınız iş ise size mutlaka biryerlerde tecrübe olarak geri döner.

2.Size engel olan arkadaşlardan kaçının!

Eğer çevrenizde bu işi yapmak sana mı düşmüş,bunu herkes düşünür,hiçbirşeyi beceremezsin gibi boş ve yararsız söylemlerde bulunan arkadaşlarınız varsa ilk olarak onlardan bir uzaklaşmanızı tavsiye ederim.Genelde bu tip insanlar hiçbirşey beceremeyen ve sizinde becermenizi istemeyen insanlardır.Yanınıza daha çok size yoldaşlık edebilecek arkadaşlar (evet bu işi daha önceden araştırmıştım,istersen bu konu hakkında sana destek olabilirim,belki birlikte bu işi hallederiz ortak)bulmanızı tavsiye ederim.

3.Sosyalliğinizi arttırın ve kendi kitlenizi oluşturun.

Uzun lafın kısası bu maddede yapmanız gereken şey olabildiğince insanla tanışmak.Kim olursa olsun.Eğer yapabilirseniz daha çok yabancı insanlarla tanışın.Bu sizin hayata bakış açınızı büyük ölçüde etkileyecektir.

4.Yapacağınız işle ilgili bilgi toplayın.

Bu maddede yapmanız gereken kaynaklardan bilgi toplamak.Mümkünse yabancı kaynaklar kullanın ki Türkçe kaynaklar pek işlevsel olmuyor.

5.Asla pes etmeyin.

Vazgeçtiğin gün kaybettiğin gündür diyerek kısa ve öz bir cümle kullanmak istiyorum.

6.Sadece hedefinize odaklanın.

Başarmadığınız sürece asla başarmış gibi davranmayın.Aklınızda sadece hedefiniz ve onu ne kadar istediğiniz olsun.

7.Kendinize güvenin.

Kendine güven en önemli madde olabilir.Şuan internette başarılı insanlara bir göz atmak isterseniz hepsi kendine güveni tam olan insanlardır.Topluluk karşısında konuşmayı bilen,kendini oldukça iyi tanıtan insanlardır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

<span>%d</span> blogcu bunu beğendi: